Протоієрей Іоанн Шемедюк

Ключар Спасо-Преображенського Кафедрального собору.

Дата народження:
20 січня 1993 р. у місті Луцьку.

Хіротонія:
15 червня 2014 р. рукоположений митрополитом Кіровоградським і Новомиргородським Іоасафом в Кафедральному соборі Різдва Богородиці м. Кропивницький в сан диякона.
22 червня 2014 р. рукоположений митрополитом Кіровоградським і Новомиргородським Іоасафом в Кафедральному соборі Різдва Богородиці м. Кропивницький в сан священика.

День ангела:
20 січня, Собор Іоанна Предтечі.

Освіта:
У 2014 р. закінчив Волинську духовну семінарію Української Православної Церкви і отримав базову вищу освіту за спеціальністю «Православне богослов’я (теологія)» та здобув кваліфікацію бакалавра Православного богослов’я (теологія). Захистив бакалаврську роботу на тему: «Історіографія Волинської єпархії XIX – поч. XX ст.»;
У 2018 р. закінчив Київську духовну академію Української Православної Церкви і захистив дипломну роботу на тему: «Огляд дореволюційної історіографії Волинської єпархії».

Служіння, викладацька діяльність:
2014 р. – призначений кліриком Свято-Успенського храму м. Кіровограда.
8 квітня 2016 р. призначений кліриком Спасо-Преображенського Кафедрального собору м. Кіровоград.
5 травня 2017 р. призначений керівником відділу релігійної освіти і катехізації Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви.
З 1 вересня 2017 р. викладач кафедри філософських та гуманітарних дисциплін Кропивницького інституту державного та муніципального управління.
22 травня 2020 р. призначений ключарем Спасо-Преображенського Кафедрального собору м. Кропивницький.